Aktuální čas: 07:24
Hotel Komorní hůrka, Komorní Dvůr 45, 350 02 Cheb, CZ
+420 354 429 700
Image

Turistika

Příroda v okolí hotelu se jeví takřka jako lidmi nedotčená. Nedaleko hotelu se také nachází sopka – již neaktivní. Pravidelné výbuchy sopky se tedy nekonají. Budovou hotelu přímo prochází hranice národní přírodní památky Komorní hůrka. Stačí jen sejít z letní terasy a vstoupíte na chráněné území s jámou po vulkánu.

Františkovy Lázně jsou ideálním místempro regeneraci organismu, odpočinek a znovunabytí sil. Město je od července 2021 zápsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Ve Františkových Lázních můžete ochutnat léčivé prameny: Františkův, Nový, Solný, Lužní, Palliardi, Železný, Stanislav, Luisin, Glauber I, II, III, IV, Sluneční, Natáliin, Štěpánka, Žofiin, Kostelní. Objevte například krásu přírody v lesoparku Amerika, který přímo navazuje na františkolázeňské parky, nebo se vydejte do nedaleké národní přírodní rezervace Soos, která je v Evropě zcela unikátní. Těmto rozlehlým rašeliništím s řadou minerálních pramenů se totiž právem přezdívá český Yellowstone park.

Při návštěvě Františkových Lázní se vyplatí vyrazit i do jejich okolí. Jedním z míst, které je zárukou příjemného výletu, je hrad Seeberg, který se nachází přibližně 6,5 km západně od města. Zaslouží se říci, že je jedním z nejnavštěvovanějších míst v okolí Frantovek. A není divu, historie hradu sahá až do 12. století a souvisí s tehdejším rozvojem Svaté říše římské. Hrad dnes slouží jako muzeum a nabízí rozsáhlé expozice prezentující dějiny hradu, vývoj interiérů a nábytkové tvorby 19. století (empír, biedermeier, druhé rokoko, novorenesance, novogotika, chippendale), slavný chebský intarsovaný nábytek a historii výroby porcelánu v západních Čechách.

Za zmínku stojí také město Cheb, jež je parádním cílem pro všechny milovníky historie, architektury a památných míst. Ideální pro pěší i cykloturisty. Cheb je  nejen historické, ale i kulturní centrum regionu. Mezinárodní festival mládežnických dechových orchestrů FIJO,  přehlídka uměleckých projektů  „Chebské dvorky“, Chebské varhanní léto či Valdštejnské slavnosti, to jsou jen některé z kulturních akcí, které můžete navštívit.

Milovníky výtvarného umění potěší Galerie výtvarných umění, příznivcům fotografie pak vyjde vstříc Galerie G4, krajská galerie fotografie.

Západočeské divadlo Cheb a jeho jediný profesionální divadelní soubor v kraji, Kulturní centrum Svoboda, Chebský hrad, Muzeum Cheb i městská knihovna pořádají celou řadu akcí.

V okolí našeho hotelu se nachází mnoho zajímavých míst, které stojí za prozkoumání, ať už se rozhodnete kterékoliv z míst z našeho výběru, jistě nebudete odjíždět zklamaní.

Tým hotelu Komorní Hůrka